Dnes je 14.10.2019 

AUTING spol. s r.o. 


  Úvod

  Kontakty
  Přístroje

  Snímače
  Ceníky

  Katalogové listy

  Obchodní podmínky
  Identifikační údaje naší firmy
  Statistika návštěvnosti
   Přidat do Oblíbených položek

 


   SNÍMAČE: OTÁČEK, POSUVŮ, TEPLOTY, VIBRACÍ

Snímače otáček

 Přesné měření otáček se stalo v moderní regulaci a diagnostice energetických strojů nezbytností. Firma Auting spol. s r.o. vyrábí pro tato měření řadu přesných otáčkoměrů. K těmto přístrojům byl vyvinut nový typ snímače otáček pracující na principu vířivých proudů, snímající otáčky bezdotykově, pomocí „zubového kola“. Výhodou snímačů je jednoduchá montáž, odolnost proti působení oleje, zředěných kyselin, vysoká provozní spolehlivost. Snímače jsou zality v kovovém tělese, snímací hlavice je chráněna pouzdrem. Od roku 2013 byla zvětšena odolnost proti pronikání oleje. Nové provedení vodičů se spojkou proti pronikání oleje. Příklady umístění snímačů otáček vzhledem k ozubenému kolu.

Typ SD 1.3 pouzdro M8x1 délka 62 mm (nerez)
Typ SD 1.4  (SD 1.4) pouzdro M20x1,5 délka 70, 90, 115 (mosaz)
Typ SD 1.5 pouzdro M10x1 délka 62, 92 (nerez)
Typ SD 1.6 pouzdro M20x1,5 délka 92 (nerez)


Snímače posuvů

 Snímače slouží ke snímání radiálních posuvů rotačních těles. Dodávají se s oscilátorem umístěným mimo čidlo. Převodní charakteristika je v celém měřícím rozsahu linearizována. Podle typů jsou určeny ke snímání malých posunutí od 2 mm do 12 mm. Snímače jsou napájeny v souladu s normou DIN záporným napájecím napětím -24V.

Typ SD 2.1  nová krabička  SD 2.1 měřicí rozsah 0÷2 mm pouzdro M10x1 délka 40, 60, 80 mm, axiální vývod kabelu
Typ SD 3.1  nová krabička  SD 3.1 měřicí rozsah 0÷2 mm pouzdro M10x1 délka 40,60, 80 mm, radiální vývod kabelu
Typ SD 2.2  nová krabička  SD 2.2 měřicí rozsah 0÷4 mm pouzdro M16x1 délka 40,60, 80 mm, axiální vývod kabelu
Typ SD 3.2  nová krabička  SD 3.2 měřicí rozsah 0÷4 mm pouzdro M16x1 délka 40, 60, 80 mm, radiální vývod kabelu
Typ SD 2.3  nová krabička  SD 2.3 měřicí rozsah 0÷8 mm pouzdro M24x1 délka 60, 73, 90 mm, axiální vývod kabelu
Typ SD 3.3  nová krabička  SD 3.3 měřicí rozsah 0÷8 mm pouzdro M24x1 délka 60, 73, 90 mm, radiální vývod kabelu
Typ SD 2.4  nová krabička  SD 2.4 měřicí rozsah 0÷12 mm pouzdro M36x1 délka 60, 73, 90 mm, axiální vývod kabelu
Typ SD 3.4  nová krabička  SD 3.4 měřicí rozsah 0÷12 mm pouzdro M36x1 délka 46, 66, 86mm, radiální vývod kabelu


Snímače teploty

 Firma AUTING spol. s r.o. vyrábí speciální odporové teploměry zejména pro turbiny a turbokompresory. Odolávají oleji, vysokým vibracím a mají speciální tvary podle přání zákazníka.Jako měřícího členu používají odporové elementy třídy A světových výrobců jako jsou firmy HERAEUS, JUMO, DEGUSSA. Standardně jsou teploměry dodávány s kabelem s isolací PTFE, odolávající minerálním olejům a teplotám 250°C. Odporové elementy jsou zality isolační hmotou v pouzdrech, jejichž měřící část je měděná, kvůli dobrému přestupu tepla. Zalévací hmota je odolná horkému oleji do teploty 160° C. Podle přání zákazníka je možné měnit délky kabelů, opatřovat kabely dodatečnou ochrannou trubičkou z PTFE, případně použít jiný druh kabelu.
Podrobné údaje jsou zde.
Výpočet ceny odporových teploměrů (Kč/EUR).Snímače vibrací

 Snímač vibrací VT5 je snímač zrychlení, pracující na piezoelektrickém principu s vestavěným nábojovým zesilovačem. Napájení nábojového zesilovače je uskutečněno vnuceným proudem 4 mA z externího zdroje proudu. Při takovém způsobu napájení je na svorkách snímače ss napětí cca 12V, na kterém je superponován vlastní signál, odpovídající měřenému zrychlení. Snímač je umístěn v robustním pouzdru z poniklované oceli.
Podrobné údaje jsou zde.

 Snímač vibrací SAV 3 je indukční snímač, určený především k monitorování vibrací točivých strojů vtěžkém provozu, zvláště pak v energetice. Pracuje na indukčním principu a využívá patentovaný magnetický závěs seismické hmoty snímače. Tento magnet je zavěšen mezi dalšími dvěma magnety, orientovanými tak, že působí na hlavní magnet odpudivými silami. Hlavní magnet se chová jako seismická hmota a cívky se pohybují v ose tohoto magnetu. Magnet je opatřen třecími kroužky, které kloužou po vnitřním otvoru cívek. Pro minimalizování tření je povrch tohoto otvoru vyroben z TEFLONU a třecí kroužky jsou z nemagnetické vyleštěné oceli. Nevýhodou tohoto uspořádání je, že tření i když je minimalizováno přece jenom omezuje použití těchto snímačů. Jsou proto především používány pro snímání vertikální složky vibrací a nejsou vhodné pro nízké kmitočty a nízké úrovně vibrací. Z principu se jedná o rychlostní snímač, výstupní napětí je tedy úměrné rychlosti vibrací. Tyto snímače jsou často vhodnější než snímače na piezoelektrickém principu, které jsou snímače zrychlení.
Podrobné údaje jsou zde.

 Snímače vibrací MV-1 a MV-2 slouží k jednoduchému měření úrovně vibrací (orientační) u točivých strojů.
Podrobné údaje o snímači MV-1 jsou zde.
Podrobné údaje o snímači MV-2 jsou zde.
Výpočet ceny snímačů (CZK, EUR, USD).


nelze INSERT navstevy